/themes/plugins/font-awesome5/css/all.min.css
Ana menü
Alanlarım
Ana menü
Hizmetler
Ana menü
Faydalı Bilgiler
Satın al
Satış Yapın
Faydalı bağlantılar
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba, kimliğinizi doğrulayın
  Bir ilan bırak
Alanlarım
Kendinizi tanıtın
Sitede yeni misiniz?
Ağır Vasıta Yeni Ürünler

DAF LF 2016 versiyonu: en üst seviyede verimlilik

Via-Mobilis - le 16/10/2015 17:03 - olarak
Ağır Vasıta Yeni Ürünler DAF

DAF 2015 yılının Aralık ayında özellikle soğuk taşımacılık için tasarlanmış olan yeni LF 2016 versiyonunun üretimine başlayacak.

Hollandalı kamyon üreticisi, birçok teknik yenilikten yararlanacak olan DAF LF'nin yeni versiyonunun üretimine başlamaya hazırlanıyor.

Düşük yakıt tüketimi için optimize edilmiş aktarma organları

DAF, "Transport Efficiency - Taşıma Verimliliği" felsefesi doğrultusunda yeni LF serisini işletme maliyetlerini azaltmak ve karlılığı artırmak amacıyla donattı.  Aktarma organlarıyla ilgili olarak, çıkan egzoz gazlarının son işleme sistemi iyileştirildi. Bunun yanında PACCAR PX-5 motoru (4,5 litre, 152-213 HP arası güce sahip) %5'e kadar yakıt tasarrufu sağlıyor. PACCAR PX-7 motoru da (6,7 litre, 223-314 HP arası güce sahip), AS Tronic isteğe bağlı 12 vitesli otomatik şanzımanı sayesinde 32 tona kadar yüke izin veriyor.

Soğuk taşımacılık için son teknoloji

DAF LF 2016 frigorifik kamyonu, dört silindirli PACCAR PX-5 motoruna bağlanabilen 22,5 kW gücündeki soğutucu ünitesi jeneratörünün kurulumu için hazırlanmış halde sipariş edilebilir. Farklı teknolojiler bu konfigürasyonu tamamlamaktadır: AEBS, FCW, ACC ve LDWS. AEBS (Advanced Electronic Braking System) gelişmiş fren sistemi, çarpışmaları önler ve etkilerini en aza indirir. FCW (Forward Collision Warning) ön çarpışma uyarı sistemi de bu sistemi pekiştiriyor. ACC (Adaptive Cruise Control) adaptif hız sabitleyici sistemi, güvenli bir takip mesafesini korumak için kamyonun hızını ayarlar. LDWS (Lane Departure Warning System) şerit değiştirme uyarı sistemi, şeritten çıkması veya kayması durumunda sürücüyü sesli bir sinyalle uyarır.

Yeni dingil mesafeleri ve gelişmiş bir aerodinamik

Artık DAF LF kamyonlarında uzunluğu 6,90 metreye kadar varan 7 yeni dingil mesafesi seçimi mümkün. Kendi kategorisinde sadece LF serisinin sahip olduğu 1240 litreye kadar hacmi olan yakıt tankı sayesinde kamyonun çalışma aralığı ve yük hacmi de artmıştır. Yeni kabin uzantıları ve gündüz kabinli modellerdeki yeni tavan spoyleri sayesinde aerodinamik performans da geliştirildi; yakıt tüketimi şimdiki modele göre %4'e kadar daha düşük olacak.

Yorumlar

E-posta adresiniz İnternet sitesinde görünmeyecek.

Kişisel verileriniz üçüncü taraflarla asla paylaşılmayacaktır.

info@via-mobilis.com adresine e-posta yollayarak veya “Abonelikten ayrıl” bağlantısını kullanarak bülten aboneliğimizden ayrılabilirsiniz.

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır. Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Sürekli haberler

Lütfen bekleyiniz...