/themes/plugins/font-awesome5/css/all.min.css
Ana menü
Alanlarım
Ana menü
Hizmetler
Ana menü
Faydalı Bilgiler
Satın al
Satış Yapın
Faydalı bağlantılar
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba, kimliğinizi doğrulayın
  Bir ilan bırak
Alanlarım
Kendinizi tanıtın
Sitede yeni misiniz?
Ağır Vasıta imalatçıları

Volvo Trucks, inşaat kamyonları serisinde 5 yenilik başlattı

Via-Mobilis - le 09/07/2015 10:04 - olarak
Ağır Vasıta imalatçıları Volvo Trucks

İsveçli üretici, inşaat kamyonlarında verimliliği artırmayı hedefleyen yeni donanımları içeren 5 yeniliğe bu sene start verdi.

İlk Volvo FMX modelini 2010 yılında piyasaya süren ve 2013 yılında da Volvo Dynamic Steering gibi yenilikleri sunan yeni modelinin ardından, Volvo Trucks bu sene Volvo FMX, Volvo FH, Volvo FH 16, 4 tekerlekten çekişli Volvo FL ve Volvo FE damperli inşaat kamyonlarında 5 yeniliği hayat geçirdi. Bu yenilikler şunlar:

- çift ön akslı kamyonlar için Volvo Dynamic Steering

- çift ön akslı kamyonlar için artırılmış ön aks yükleri

- 5 akslı yeni araçlar

- Volvo FMX modeli için ön aks tahrikiyle birleştirilen bir havalı arka süspansiyon

- kampana frenler için elektronik fren sistemi.

"Tıpkı uzun mesafe taşımacılığında olduğu gibi inşaat segmentinde de lider marka olmak istiyoruz" diyor Volvo Trucks marka başkan yardımcısı Ricard Fritz. "Yenilikçi özellikler getirerek, müşterilerimize daha geniş bir seçenek yelpazesi ve verimliliklerini artırmak için eşsiz fırsatlar sunuyoruz." Kısa bir süre önce yapılan Volvo FH modelinin ultra dayanıklı tampon ve Volvo FMX modelinin de Automatic Traction Control donanımı ilavelerinin dışında, 5 yeni özellik artık mevcuttur: 

1) Çift ön akslar için Volvo Dynamic Steering

2013 yılında lanse edilen ve "The Hamster Stunt" videosunda tanıtılan Volvo Dynamic Steering, şantiyelerde çok yaygın bir konfigürasyon olan ve özellikle de ağır karoser ve yüklerin taşınmasına imkan veren çift ön akslı ağır vasıta kamyonlarında artık kullanılabilir.

Bu sürücü destek sistemi, titreşim ve direksiyon hareketini telafi eden ve böylece kamyonun yönlendirilmesi için gereken kuvveti azaltan bir elektrik motorundan oluşmaktadır. Böylece düşük hızdayken direksiyonun tam kırılmasına karşı çok düşük bir direnç elde edilirken, tam kırık pozisyonun ardından da direksiyon otomatik olarak düz konuma geri döner. Bu sistem özellikle dar alanlarda manevralar için uygundur ve boyun, omuz ve sırt bölgelerindeki yaralanma risklerini azaltırken operatöre de zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

2) Çift ön akslar için artırılmış ön aks yükleri

Çift ön akslı Volvo kamyonları için geliştirilen bu yeni özellik, kamyonların teknik kapasitelerini 18'den 20 tona yükselterek daha yüksek bir karlılığa olanak sağlamaktadır. Artırılan bu ön aks yük kapasiteleri, şantiyelerde ağır malzemeler taşıyan kamyonlar için aynı zamanda yeni bir esneklik kaynağıdır; örnek olarak 4 akslı ve hareketli damperde taşınan çakıl taşı gibi dökülen yüklerde daha iyi bir yük dağılımına imkan vermektedir. Bu yenilik, aynı zamanda ön aksta yüksek ağırlık gerektiren vinç konfigürasyonlarında ve diğer uygulamalarda daha büyük bir çeşitliliğe izin verir.

3) 5 akslı Volvo Kamyonları 10x4 ve 10x6

Volvo Trucks artık fabrika çıkışlı 10x4 veya 10x6 tipi 5 akslı kamyonlar sunmaktadır. Üçlü arka akslar 36 tona kadar izin verirken, çift ön akslar da 20 tona kadar azami yükü destekleyebilir. Bu yeni özellik daha yüksek bir faydalı yük kapasitesi sunarken hem yolda hem de şantiyelerde daha fazla esneklik sağlıyor. Bu çözüm, eşit olarak dağıtılmış bir aks yüküne ihtiyaç duyan beton pompaları ve büyük vinç kamyonlar için de aynı zamanda idealdir. 

4) Volvo FMX modeli için ön aks tahrikiyle birleştirilen havalı arka süspansiyon

Sürücü konforu artırmak ve kamyon ile yol yüzeyinin aşınmalarını azaltmak için, Volvo Kamyon artık ön aks tahrikli araçlarda bile havalı süspansiyonlu bir arka aks sunuyor. Bu yeni donanım, çoğu zaman sadece en ağır kamyonlara göre ölçeklendirilen yaprak yaylarla karşılaştırıldığında yük ağırlığını ayarlamak için daha fazla esneklik sunuyor.

Havalı süspansiyon, kamyon boşken bozuk ve kaba şantiye yollarında titreşimleri azaltarak sürücüye daha yüksek bir ortalama hızı koruma ve böylece daha da fazla teslimat yapabilme imkanı veriyor. Buna ek olarak, bu süspansiyon en az 30 cm'lik bir yerden yükseklik sunarak tüm hassas bileşenleri daha etkin bir şekilde korur.

5) Kampana frenler için elektronik fren sistemi (EBS)

Son olarak, Volvo Trucks artık kampanalı frenler için çok tozlu veya nemli şartlarda çalışmaya imkan veren elektronik fren sistemini (Electronic Braking System) sunmaktadır. Bu sistem, yokuş kalkış desteği, fren ve geciktiricilerin eşleştirilmesi, I-Shift otomatik vites kutusuna gönderilen bilgiler sayesinde daha verimli vites değişimleri ve hatta Volvo Dynamic Steering (ön aks tahrikli kamyonlarda yoktur) gibi yepyeni bir akıllı işlev yelpazesine erişime imkan veriyor.

 

Volvo Trucks'ın inşaat kamyonlarındaki bu yeniliklerini tanıtan videoları izleyin:

 


Volvo Trucks, inşaat kamyonları serisinde 5 yenilik başlattı
İsveçli üretici, inşaat kamyonlarında verimliliği artırmayı hedefleyen yeni donanımları içeren 5 yeniliğe bu sene start verdi.

 


Volvo Trucks, inşaat kamyonları serisinde 5 yenilik başlattı
İsveçli üretici, inşaat kamyonlarında verimliliği artırmayı hedefleyen yeni donanımları içeren 5 yeniliğe bu sene start verdi.

Yorumlar

E-posta adresiniz İnternet sitesinde görünmeyecek.

Kişisel verileriniz üçüncü taraflarla asla paylaşılmayacaktır.

info@via-mobilis.com adresine e-posta yollayarak veya “Abonelikten ayrıl” bağlantısını kullanarak bülten aboneliğimizden ayrılabilirsiniz.

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır. Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Sürekli haberler

Lütfen bekleyiniz...